Náš tým

 
lancouchova marie1
Marie Lancouchová - ředitelka

Dítě je jako kniha s čistými listy. Jsem ráda, že do ní mohu každý den vepsat alespoň jednu krátkou větu."Jsem absolventkou oboru Učitelství pro mateřské školy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po ukončení studia se mým působištěm stala Mateřská škola Polešovice.


Výchovu dětí vnímám jako velkou zodpovědnost a zároveň také jako tu nejkrásnější a nejsmysluplnější práci. Mým cílem je, aby naše školka rozvíjela samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy a položila jim základy pro celoživotní vzdělávání na základě jejich možností, zájmů a potřeb.

Svůj volný čas ráda trávím se svým manželem a dcerami Anežkou a Alžbětkou. K mým láskám patří i dobrá hudba, dobré jídlo a chvíle s přáteli.

 
lacinova sona

Soňa Lacinová - pečovatelka

Po absolvování střední školy jsem pracovala v sociálních službách a v dětském domově v Uherském Hradišti, a v mateřské škole v Kostelanech nad Moravou. Práce v MŠ mě velmi zaujala, proto jsem se rozhodla pro absolvování rekvalifikačního kurzu akreditovaného MŠMT „Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky“. A své vzdělání si dále rozšiřuji akreditovaným kurzem „Asistent pedagoga“. Práce s malými dětmi mě velmi obohacuje a naplňuje. Proto bych se i nadále v tomto směru ráda vzdělávala, rozvíjela své vědomosti a získávala nové zkušenosti.

 

 

novakova monikaMonika Nováková - učitelka (na rodičovské dovolené)

Je krásné se vracet na místo, kde to máte rádi a o to více je to vzácné, když něco takového můžete říct o své práci. Měla jsem možnost být součástí školky u jejich prvních krůčků vpřed a to, že „Oskárek“ má smysl, jsem mohla mnohokrát vidět na úsměvech dětí, které do školky přicházely. Právě radost v dětských očích je pro mě ten největší hnací motor při mé práci. Pocit zodpovědnosti za to dát jim maximum a prožít s nimi den s vědomím toho, že to co dělám, má smysl.

Byť mé studijní kroky vedly zpočátku směrem cestovního ruchu, pořád mě něco táhlo k pedagogice. Vystudovala jsem tedy současně dvě vysoké školy. Ve Zlíně UTB obor Sociální pedagogika a Univerzitu Palackého v Olomouci obor Předškolní pedagogika, který jsem si rozšířila i o magisterské studium. Největší školou je však pro mě moje dcerka, která mi každý den dokazuje, zda mé teorie dokáži přenést do praxe.

Do „Oskárka“ se vracím po nádherném období rodičovské dovolené a těším se, že mi začíná další krásné období s dětmi ve školce.

Mezi mé lásky patří má rodina, láska k dobrému jídlu, kvalitnímu vínu a čokoládě
.

 
 
 
 
 
 
 
 
Více akcí